FORUM TECHNOLOGICZNE POCZTA XXI WIEKU

Mec. Rafał Szczęsny reprezentował Kancelarię na konferencji  Forum Technologiczne Poczta XXI wieku jakie odbyło się w Warszawie w dniu 11 marca 2015 r.

Nasza Kancelaria jako jedyna kancelaria prawna (stan wg zgłoszeń na 09.03.2015 r.) uczestniczyła w niezwykle interesującej konferencji.

Tegoroczna edycja dotyczyła następujących zagadnień:

STRATEGIA RZĄDU POLSKIEGO WOBEC WYZWAŃ CYFRYZACJI.

Tegoroczne Forum Technologiczne otworzy w imieniu Ministra Administracji i Cyfryzacji Dyrektor Departamentu Poczty w MAiC, który przedstawi strategię rządu w zakresie cyfryzacji usług pocztowych i rozwoju e-usług publicznych.

CYFRYZACJA USŁUG POCZTOWYCH.

Najwięksi operatorzy pocztowi działający w Polsce przedstawią swoje strategie produktowe i nowe usługi odpowiadające na wyzwania cyfryzacji : pocztę hybrydową, e-usługi pocztowe, e-znaczki, innowacje w zakresie elektronicznego nadawania korespondencji i inne.

MOBILNOŚĆ W ROZWOJU NOWOCZESNYCH USŁUG POCZTOWYCH.

Jednym z wiodących tematów konferencji będzie mobilność w działalności operatorów pocztowych i kurierskich. Zaproszeni eksperci z zagranicy omówią studia przypadków wdrożeń rozwiązań tzw.mobilnego listonosza w kilku europejskich pocztach m.in. w Poste Italiane. Przedstawione będą korzyści wynikające z wyposażenia listonoszy/doręczycieli/kurierów w urządzenia mobilne oraz katalog nowych usług i produktów, które oferują mobilne poczty w Europie i na świecie.

AUTOMATYZACJA, ROZWÓJ STREF SAMOOBSŁUGOWYCH, PACZKOMATY.

Kolejnym tematem konferencji będzie automatyzacja i rozwój stef samoobsługowych. Przedstawione zostaną modele technologiczne i biznesowe funkcjonowania zautomatyzowanych punktów pocztowo-finansowych, stref samoobsługowych w placówkach pocztowych oraz sieci paczkomatowych.

SYNERGIA RYNKU E-COMMERCE ORAZ RYNKU POCZTOWEGO I KURIERSKIEGO.

Dynamicznie rosnący segment e-commerce stanie się jednym z głównych źródeł przychodów sektora pocztowego i kurierskiego. Zaproszeni eksperci i praktycy rynku przedstawią strategie i modele współpracy operatorów pocztowych i kurierskich z firmami z sektora e-commerce.
Nowym trendem są wzrastające oczekiwania e-konsumentów względem szybkości i jakości dostaw produktów i odpowiedź na nie ze strony liderów globalnych rynku e-commerce (platformy wysyłkowe; usługa SameDay Delivery; pre-shipment).

NOWE USŁUGI ŚWIADCZONE PRZEZ POCZTY XXI WIEKU.

W dobie e-substytucji operatorzy pocztowi muszą aktywnie poszukiwać nowych źródeł przychodów. Konieczne jest wyjście poza klasyczne usługi pocztowe i innowacyjne wykorzystanie posiadanych atutów (sieci logistycznej, placówek i systemu doręczeń). w połączeniu z nowoczesnymi technologiami. Zaproszeni eksperci przedstawią wybrane usługi poczt XXI wieku wdrożone lub projektowane przez operatorów pocztowych w Europie i na świecie.